Nowy długo oczekiwany album Kory „Ping Pong” już za kilka dni.

Pięć lat temu Kora podjęła bardzo odważna decyzję: rozstała się ze swoim kompozytorem, byłym mężem i liderem zespołu Maanam – Markiem Jackowskim. Maanam w 1980 roku rozpoczął erę nowego rocka i stworzył soundtrack do solidarnościowej rewolucji. Przez 30 lat Kora i Maanam wymawiało się jak kiedyś: Partia i Lenin.

I ten świetny wygodny układ Kora zostawiła. Był to skok na głęboka wodę. Przez pięć lat Kora szukała muzyków, producentów, eksperymentowała i czasami błądziła. Od roku skład muzyków ustabilizował się. Znalazł się nowy kompozytor i gitarzysta: Mateusz Waszka Waśkiewicz. On jest autorem prawie wszystkich utworów na płycie PING PONG. Krzysztof Amik Skarżyński – solowy gitarzysta Kory to artysta, którego indywidualny energetyczny akordowy styl grania na tym instrumencie jest syntezą Hendrixa, Page’a i przede wszystkim Jacka White’a. W czasie koncertów fani proszą go, by jego solówki trwały jak najdłużej. Jeżeli Waszka i Amik to nowy narybek na polskiej scenie rockowej, to Marcin Ciempiel i Artur Hajdasz to weterani polskiej nowej fali. Ciempiel, którego Kora sprowadziła z Kalifornii grał już w Oddziale Zamkniętym, Maanamie, Aptece i Wilkach. Hajdalon, syn perkusisty legendarnych Breakoutów walił w bębny w Pudelsach, Homo Twiście, Aptece i Made In Poland.
I wreszcie piąty instrument – Kora. Na tej płycie jak na żadnej poprzedniej Kora doszła do perfekcji w wyrażaniu złożonych emocji dorosłej, świadomej siebie i refleksyjnie nachylonej nad kondycją świata, kobiety. Głos Kory jest zarazem świeży i dojrzały, dziewczęcy i głęboki.
Ping Pong składa się z 10 premierowych piosenek. Jest albumem bardzo bogatym brzmieniowo: gitarowym pojedynkiem Amika i Waszki, za którym pulsuje mistrzowska sekcja rytmiczna z Ciempielem na czele.

Kora jest w swojej najlepszej formie życia. Płyta ta może śmiało stanąć na półce obok Nocnego patrolu i Róży. Wyprodukował ją Rafał Paczkowski.
Zdjęcia do albumu wykonał Andrzej Tyszko, collage Kamil Sipowicz, a wszystko złożył w graficzną całość Mateusz Jackowski. Całością projektu kieruje manager Artystki Katarzyna Litwin.

Album będzie dostępny w przedsprzedaży w specjalnej limitowanej edycji w salonach prasowych Inmedio i Relay od 10 listopada, a od 29 listopada w całej Polsce.